Vergi Dairesine Kamikaze Dalış


Vergi Dairesine Kamikaze Dalış - Cinnet-Modern


Gazete haberinden:

Vergi dairesine kızdı, kamikaze dalışı yaptı

ABD'nin Austin kentinde vergi dairesine (IRS) kızan bir yazılım mühendisi, küçük uçağıyla yaklaşık 200 memurun çalıştığı daireye intihar saldırısı düzenledi.

ABD'nin Teksas eyaletinde gerçekleşen olayda "öfkeli" mühendisin uçağıyla çarptığı binada çıkan yangında iki kişi hayatını kaybetti. Bulunan cesetlerden birinin binaya çarpan mühendise ait olduğu tahmin ediliyor. Saldırıda en az 13 kişi de yaralandı.

AKLA 11 EYLÜL'Ü GETİRDİ

Binanın Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ofisiyle aynı cadde üzerinde olması akıllara 11 Eylül saldırılarını getirdi. Ancak daha sonra olayın münferit bir saldırı eylemi olduğu ortaya çıktı.

SALDIRI ÖNCESİ EVİNİ ATEŞE VERDİ

FBI, pilotun 53 yaşında A. Joseph Stack olduğunu açıklarken, yetkililer Stack'in saldırıdan önce evini ateşe verdiğini ve internette şikayetlerini dile getirdiği kendi imzasıyla bir yazı yayımladığını belirtti.

Stack mesajında, "Eğer bunu okuyorsanız şüphesiz 'Neden bu olay oldu?' diye soruyorsunuzdur. Bu oldukça karışık ve uzun zamandan beri geliyorum diyordu" dedi. Uzun mesajda Stack, hükumet, özellikle de vergi dairesi karşıtı ifadelere yer verdi.

BİNADA BÜYÜK HASAR VAR

Tek motorlu Piper PA-28 tipi uçağıyla Austin'den yaklaşık 48 kilometre uzaklıktaki Georgetown'da bir havaalanından kalkan Stack, kuleye uçuş planını bildirmedi. Austin hava sahasında alçaktan uçan Stack, yerel saatle 10.00'dan önce 7 katlı binaya çarptı. Stack'in 11 Eylül'ü andıran eylemi sırasında binadan alevler çıktı, camlar kırıldı ve siyah duman bulutu gökyüzünü kapladı. Binanın ikinci ve üçüncü katları büyük hasar gördü.

PENTAGON F-16 KALDIRDI

Pentagon, saldırının bir pilotun işi olduğu anlaşılana kadar olay yerine iki F-16 gönderdi. ABD Başkanı Barack Obama'ya da bilgi verildi.

0 yorum:

Yorum Gönder